Czy można namierzyć telefon bez ryzyka? Oczywiście!

Bardzo dużo osób kusi opcja wyszukania telefonu komórkowego w przypadku jego utraty, jednak obawiają się wielu sytuacji w której mogą zostać oszukane. Podyktowane jest to przykładami jakie podają sobie internauci w sieci, którzy zostali okłamani i oszukani przez nieuczciwych usługodawców korzystających z ludzkiej naiwności.

Jak zatem poradzić sobie w gąszczu informacji i opcji jakie zalewają nas ze stron internetowych i wybrać faktycznie prawdziwą ochronę swojego telefonu w przypadku jego straty? Przede wszystkim czytajmy wszystkie regulaminy na stronach intranetowych z usług jakich chcemy skorzystać. Jeśli takiego regulaminu nie ma, już powinniśmy mieć podejrzenia odnośnie uczciwych zamiarów usługodawcy. W regulaminie muszą być zapisane zarówno prawa jak i obowiązki obu stron, których brak na stronie internetowej to pierwszy sygnał do podejrzenia o próbę naciągnięcia na pieniądze.

Drugim podstawowym krokiem jest sprawdzenie danych firmy, która oferuje swoje usługi. Uczciwa firma poda do wiadomości publicznej wszystkie informacje na swój temat łącznie z numerem REGON, adresem, telefonem kontaktowym i danymi o stanie finansowym. Jeśli brak jest wpisu do KRS, to est to dla nas kolejny sygnał ostrzegawczy. Nie powinniśmy nigdy wpisywać swojego numeru telefonu w formularz internetowy. Bardzo często jest to niestety równoznaczne z zakupem płatnej subskrypcji SMS, która nie ma nic wspólnego z usługą lokalizacji telefonu, a za każdą wiadomość tekstową otrzymywana w ten sposób naliczana zostanie odpowiednia opłata. Jest to często praktykowane na stronach internetowych nieuczciwych firm i musimy na to mocno uważać.

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest wysłanie zwrotnego sms-a z kodem dezaktywującym usługę. Przypatrzmy się także dobrze oferowanemu systemowi namierzania. Na wielu stronach usługodawca oferuje lokalizację telefonu z dokładnością do kilku metrów, co nie jest możliwe w żadnym systemie. Można tylko uzyskać informacje z przybliżoną lokalizacją i tylko wtedy, gdy telefon jest włączony, więc nie wierzmy w bajki.

Kategorie: Informacje,