Lokalizowanie iPhone’a

Telefon od firmy Apple to spory wydatek, ale za to ma się pewność, że otrzymuje się naprawdę najwyższą jakość. W przypadku kradzieży takiego urządzenia lub jego zgubienia strata jest jednak bardzo poważna, więc warto zadbać o odpowiedni sposób namierzania urządzenia. Jeśli posiada się w nim jakieś dane wrażliwe, jest to praktycznie konieczność.

Telefony iPhone, zwłaszcza te od wersji 5S wzwyż, wydają się znakomicie zabezpieczone przed jakimkolwiek nieautoryzowanym dostępem do danych. Wyposażone są w czytniki linii papilarnych oraz dodatkowe hasło szyfrujące dane. Okazuje się jednak, że odcisk palca można po prostu zdjąć z pobrudzonego odciskami palców telefonu i może to zrobić każdy w swoim domu bez większych problemów, a i na hasła przestępcy znaleźli sposoby.

Utrata telefonu nie posiadającego dodatkowych zabezpieczeń może być bardzo kłopotliwa. Żeby sobie uzmysłowić, jak duży może być to kłopot, wystarczy przywołać dwie kwestie. Pierwsza jest taka, że na każdym telefonie wszyscy mamy dane prywatne, nieraz intymne zdjęcia i rozmowy. Druga sprawa to platformy logowania, bo nasz telefon automatycznie łączy się z wieloma usługami, chociażby z kontem poczty elektronicznej. Firma Apple oferuje nam aplikację Find My iPhone, która nie tylko pozwala znaleźć urządzenie, ale także nim zdalnie zarządzać.

Trzeba mieć swoje konto w Apple i prawidłowo zalogować się w systemie, kiedy jeszcze mamy telefon. Następnie logujemy się do chmury danych iCloud i przechodząc do ustawień naszego urządzenia, znajdziemy w nim jego system operacyjny. Po zalogowaniu do chmury wyświetli się nam zakładka z ustawieniami, a na niej jest przycisk do lokalizowania telefonu.

Dostęp do chmury i jej pełnej funkcjonalności możliwy jest z poziomu każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej i urządzenia z systemem iOS. Co ciekawe, kiedy znajdziemy już nasze urządzenie, dostaniemy automatycznie wyznaczoną do niego trasę, dzięki czemu będziemy mogli w ekspresowym tempie odnaleźć zgubę i jeśli tak się stało, także osobę, która w „zgubieniu” telefonu nam pomogła.

Kategorie: iOS i Android,