Samochody – jak wyglądają warunki wynajmu

Wypożyczanie samochodu nie jest już traktowane jako luksus. W okresie wakacji wiele osób z tego typu propozycji chętnie korzysta. Dobrze będzie wiedzieć jakie dokumenty potrzebne będą w momencie, gdy chcemy wypożyczyć samochód i na jakie elementy trzeba zwracać uwagę. Warto sobie wyobrazić, że chcemy się wybrać z jednego końca kraju na drugi. W takiej sytuacji będzie na nas czekać bardzo długa podróż samochodowa, która stanie się męcząca oraz nerwowa, zajmie sporo czasu.

Jeśli chodzi o wybór w tej sytuacji najlepiej będzie się zdecydować na przelot samolotem. Potem zaś będzie się można zdecydować na wynajem samochodu na miejscu pobytu, dzięki czemu bez problemu będziemy się poruszać pomiędzy różnymi miejscami, które chcemy zwiedzić. Podobnie warto będzie zrobić w trakcie wyjazdu za granice, by nie zwiedzać cały czas plaży. Warto sobie wynająć samochód i zwiedzać zabytki okolicy, w której będziemy się znajdować.

Proces wypożyczenia, kto może z takiej usług korzystać?

Oczywiście będzie trzeba pamiętać, że nie każdy może sobie pozwolić na wypożyczenie samochodu. Tutaj każda firma ma swoje wymogi, na jakie będzie trzeba zwracać uwagę. Kluczowa sprawa zazwyczaj będzie dotyczyć wieku i na ten element zwracamy uwagę. Osoba, która ma 18lat i dopiero otrzymała prawo jazdy praktycznie nie ma szans na to, by uzyskać możliwość wypożyczenia samochodu. Do auta kompaktowego najczęściej trzeba mieć minimum 19 lat i prawo jazdy przez rok. Jeśli chodzi o auta klasy średniej trzeba mieć już 21 lat, a w przypadku auta klasy wyższej trzeba już posiadać trzy lata prawo jazdy i oprócz tego również będzie trzeba mieć 25 lat. Ostatecznie warunki są ustalane przez firmę, która będzie wypożycza samochód, dlatego zawsze będzie się warto z nimi zapoznać.

Wypożyczenie nie będzie dokonane na piękne oczy. Musimy się liczyć z tym, że pracownik wypożyczalni będzie wymagał od nas dokumentów. Trzeba przygotowywać prawo jazdy, dokument tożsamości ze zdjęciem. Zawsze w czasie wynajmu musimy również mieć kartę kredytową. W pewnych przypadkach przy autach klasy wyższej może się okazać, że wymóg będzie dotyczył dwóch kart kredytowych. Chodzi tutaj o kaucję, którą będzie trzeba zagwarantować w każdym przypadku, gdy chcemy wynajmować. Jeśli chodzi o kaucję jej wysokość może być zróżnicowana. Zasadniczo sytuacja wygląda tak, że kaucja będzie w wysokości albo pełnej kwoty wynajmu i baku paliwa. Albo też będzie to również kwota w wysokości ustalonej na konkretnym poziomie zawsze dla grup samochodów. Do ceny wynajmu doliczone mogą być także koszty przygotowawcze jakie będzie trzeba ponosić przed wydaniem auta.

Zwrot w idealnym stanie

Pamiętajmy, że jeśli już uda się załatwić formalności będzie trzeba się zapoznać również ze wszystkim warunkami wynajmu. Auto oczywiście musimy zwracać do wypożyczalni w takim samym stanie w jakim z niej wyjechał. Naszym obowiązkiem będzie oczywiście dbać o auto, by nic mu się nie stało. Będzie trzeba również pamiętać, że auto należy zwracać z pełnym bakiem. Wynajęty samochód daje nam wygode, ale nie daje wolności i niestety my będziemy odpowiadać za mandaty i inne opłaty drogowe.

Kategorie: iOS i Android,