Sekrety nakładania kosmetyków mineralnych

Kobiety, które zmagają się z problemem cery wrażliwej oraz te, które muszą szczególnie uważać zmagając się ze skłonnością do alergii, bardzo często decydują się na zakup kosmetyków mineralnych, o których wiadomo, że nie wywołują uczulenia. Nie można jednak zapominać o tym, że kosmetyki mineralne nakłada się nieco inaczej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Przygotowanie makijażu z ich udziałem nie jest wcale trudne, należy jednak liczyć się z tym, że będzie to wymagało pewnej wprawy i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Przygotowany przez nas poradnik stanowi jednak najlepszy dowód na to, że wcale nie mamy do czynienia z trudnym zadaniem i każdy powinien uporać się z jego realizacją.

Poznaj specyfikę kosmetyków mineralnych

Najważniejszym znakiem rozpoznawczym kosmetyków mineralnych jest ich skład, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że każdy z nich odznacza się również sypką konsekwencją. Korzystanie z nich wymaga więc wyrobienia w sobie pewnych nawyków, w innym wypadku bowiem będziemy się nieustannie zmagać ze zjawiskiem osypywania się kosmetyków, co z pewnością nie jest opcją pożądaną przez nas. Tu w pierwszej kolejności sprawdza się zasada mówiąca o tym, że nie powinno się wkładać pędzla bezpośrednio do słoiczka, w którym znajduje się interesujący nas kosmetyk. Znacznie skuteczniejsze jest wysypanie odrobiny proszku do miseczki wykonanej ze szkła lub plastiku, a następnie – nabranie kosmetyku pędzlem. Nie można też zapominać o tym, aby pozbyć się pudru występującego w nadmiarze. W innym wypadku będziemy mieli problem ze smugami z osypującego się proszku, które będą się utrzymywać na naszej twarzy. Już choćby dlatego kilkukrotne powtórzenie czynności jest zawsze lepsze niż zaaplikowanie zbyt dużej liczby kosmetyków od razu. Kosmetyki należy nakładać stopniowo również dlatego, że w innym przypadku możemy mieć problemy z uchronieniem się przed efektem maski powodowanym przez nadmiar proszku. Jeśli jednak wsypiemy do miseczki tylko niewielką ich ilość, szybko rozwiążemy nasz problem. Nałożenie kilku cienkich warstw jest bezpieczniejsze niż zastosowanie jednej, ale grubej, nie oznacza to przy tym wcale, że przygotowanie makijażu zajmie nam z tego powodu zbyt wiele czasu.

Puder mineralny bez tajemnic

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków mineralnych jest puder i wcale nie trzeba być szczególnie bystrym obserwatorem, aby dostrzec, że różni się on dość znacząco od klasycznych kosmetyków tego rodzaju. Jego forma jest lżejsza, co zapobiega zjawisku zatykania porów. Niestety, poważnym problemem okazuje się jednocześnie to, że samo nakładanie takiego podkładu wymaga od nas wprawy. Oczywiście, producenci kosmetyków mineralnych robią wszystko, aby otwierające się przed nami zadanie nie było zbyt skomplikowane, do wyboru mamy więc dwa rodzaje pędzli, których możemy używać. Pędzle kabuki oraz flat top różnią się zarówno swoim wyglądem, jak i przeznaczeniem, a co za tym idzie nie można wskazać tego, który będzie lepszy lub gorszy, wiele zależy bowiem przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Flat top ma włosie gęste i zbite, można więc liczyć na to, że krycie z jego wykorzystaniem będzie się charakteryzować większą zwartością. Pędzel kabuki ma włosie bardziej puszyste, a do tego odznacza się tym, że jest zaokrąglony. Jeśli nasza cera charakteryzuje się wrażliwością, pędzel kabuki będzie lepszym rozwiązaniem, najczęściej jednak przydają się oba, dostosowuje się je bowiem do charakteru makijażu, na jaki liczymy. Pamiętajmy też, że przed nałożeniem pudru warto nawilżyć twarz kremem, a potem poczekać, aż się on wchłonie.

Więcej dowiesz się na: earthnicityprofessional.pl

Kategorie: iOS i Android,