Czy możemy zlokalizować telefon będący własnością naszych dzieci?

Zdecydowana większość rodziców decyduje się na zakup telefonu komórkowego swoim dzieciom.Chcą w ten sposób mieć możliwość skontaktowania się z nimi w dowolnej chwili. Czasem jednak dzieci nie informują rodziców o tym, że wrócą później ze szkoły. Nic więc dziwnego, że narasta w rodzicach poczucie, że stało się coś złego.

Obawy rodziców mogą zostać bardzo szybko rozwiane dzięki dostępnej w aplikacjach mobilnych usłudze lokalizacji telefonu. Czy warto z tej usługi skorzystać? Jeśli bardzo niepokoimy się o swoje dziecko, to na pewno usługa pozwalająca monitorować telefon dzięki GPS jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Kiedy przez długi czas dziecko nie wróci do domu, usługa ta umożliwi nam szybkie rozpoczęcie poszukiwań. W wielu wypadkach szybkie rozpoczęcie poszukiwań pozwala odnaleźć dziecko całe i zdrowe.

Bardzo często lokalizator telefonu jest wykorzystywany przez rodziców nastolatków. To trudny okres, w którym większość nastolatków buntuje się przeciwko decyzjom podejmowanym przez rodziców. Wagary czy ucieczki z domu wcale nie są w tym wieku rzadkością. Jeśli zdecydujemy się aktywować usługę lokalizacji telefonu, może uda nam się zapobiec tym zachowaniom. Na co zwrócić uwagę, zanim zapłacimy za usługę? Trudno jest znaleźć na rynku sprzedawcę usług lokalizatora, który jest w stu procentach uczciwy. Wielu z nich sprzedaje także subskrypcje, które następnie są przekierowywane na nasz numer telefonu. Wiąże się to ze znacznym wzrostem rachunków za telefon. Musimy więc bardzo dokładnie przeczytać regulamin, który udostępnia sprzedawca usługi. To z regulaminu musimy dowiedzieć się, jaką usługę w rzeczywistości wybraliśmy.

Ważne jest także sprawdzenie, czy firma dostawy usługi została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Uczciwi sprzedawcy umieszczają informacje, że firma jest zarejestrowana w KRS na swojej witrynie internetowej. Przyjrzymy się także, jak wyglądają dostępne drogą on-line formularze. Jeśli wydają nam się one podejrzane, nie podajmy w nich swojego numeru telefonu.

Kategorie: Informacje,