Pięć kreatywnych pomysłów na prezent dla malucha

Szukając najlepszego prezentu dla dziecka, warto zainteresować się niezwykłymi, ciekawymi zabawkami, które dopiero podbijają polski rynek zabawkarski. To doskonały sposób, by zaskoczyć malucha czymś niecodziennym, co zadziwi go swoimi niesamowitymi właściwościami i zapewni długie godziny wspaniałej zabaw.

Kreatywne zabawki

Zabawki kreatywne to takie, które pobudzają wyobraźnię dzieci do tego, by stale działała, pomagając maluchom tworzyć niesamowite rzeczy i poznawać świat od zupełnie innej strony. Dzięki tego typu produktom dzieci stają się bardziej kreatywne i często odkrywają swoje artystyczne dusze.

Do zabawek tego typu z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju masy plastyczne, które pozwalają dzieciom na tworzenie przeróżnych modeli o niesamowitych właściwościach. Poczynając od klasycznej plasteliny i modeliny, kończąc na magicznym piasku, z którego można lepić babki w mieszkaniu, nie martwiąc się o zabrudzenia.

Jedną z takich zabawek jest sprytna plastelina. Niesamowity produkt zamknięty w metalowym pudełku, który posiada wiele ciekawych właściwości. Plastelinę można zgniatać, rozciągać, rozrywać a także odbijać i tworzyć z niej modele, a po wszystkich wraca do swojego poprzedniego stanu i można się nią bawić ponownie. Sprytne plasteliny można dostać w wielu wersjach kolorystycznych posiadających jeszcze więcej dodatkowych właściwości, takich jak na przykład: magnetyzm, wyładowania świetlne, przezroczystość czy możliwość rysowania na nich specjalnym laserem. Możliwości jest mnóstwo, jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia.

Warto również zwrócić uwagę na zabawki, z których można tworzyć różnego rodzaju obrazki i biżuterię, takie jak Beados. Są to zestawy kolorowych kulek, które łączą się za pomocą wody. W każdym opakowaniu Beados znajdują się szablony, które pomagają dzieciom tworzyć swoje pierwsze wzory, oraz pistolet na wodę, dzięki któremu w prosty sposób można sprawić, że kulki trwale się połączą.

Równie ciekawą propozycją mogą być magiczne drukarki – Quixels, które działają podobnie do Beados, jednak pozwalają dzieciom tworzyć modele trójwymiarowe.

Do ciekawych zabawek kreatywnych nalezą również Bunchems. Podobnie jak magiczne kulki, Bunchems służą do tworzenia ciekawych konstrukcji, tym razem jednak wykorzystuje się do tego celu kolorowe rzepy. Do każdego zestawu dołączone zostają szablony i instrukcje składania, które pomagają dzieciom rozpocząć przygodę z Bunchems. Kiedy już zrozumieją, jak to robić, mogą samodzielnie tworzyć swoje własne konstrukcje dzięki bogactwu kolorów i prostocie łączenia rzepów.

Gdzie kupić kreatywne zabawki?

Ekspert sklepu hulahop.pl poleca, by podczas poszukiwań kreatywnych zabawek odwiedzać zakładki zabawek edukacyjnych na stronach internetowych sklepów zabawkarskich. Można tam znaleźć wiele ciekawych zabawek rozwijających wyobraźnię, które pomogą dzieciom tworzyć niesamowite dzieła sztuki i odkrywać w sobie młodych artystów.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Kategorie: Informacje,