Przygotuj ogród do majówki

Tradycyjnie przyjmuje się, iż długi weekend majowy otwiera sezon grillowy. Jako organizatorzy spotkania na świeżym powietrzu musimy odpowiednio przygotować ogród tak, aby nikomu niczego nie brakowało. Wygodne meble oraz sprawny grill to podstawa każdej majówkowej imprezy. Jakie wyposażenie ogrodowe sprawdzi się najlepiej?

Jakie meble ogrodowe?

Wybierając meble do ogrodu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, z jakiego materiału zostały wykonane. Najlepiej jeśli tworzywo to będzie współgrało z elewacją domu i stylem, w jakim urządziliśmy ogród. Tak harmonijnie przygotowane miejsce będzie zachęcało do przebywania w nim.

Klasyczne meble drewniane stanowią uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w tradycyjnych aranżacjach, jak i tych nowoczesnych. Jeśli zależy nam na trwałości, zdecydujmy się na wyposażenie wykonane z drzewa egzotycznego. Jest ono bowiem bardziej odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Jeśli stawiamy na lekkość, wybierzmy meble wykonane z włókien roślinnych, na przykład wikliny, babusa czy rattanu. Materiały te doskonale wpisują się w sielski i rustykalny klimat ogrodu. Są trwałe. Trzeba je jednak zabezpieczyć przed deszczem. Interesujące pod względem kształtu, faktury i koloru meble zyskamy, decydując się na wyposażenie wykonane z tworzyw sztucznych.

W przydomowym ogrodzie unikalnie prezentują się meble stalowe i żeliwne. Są one dosyć ciężkie i wprowadzają nieco staroświecki klimat. Jednak w tym tkwi ich urok. Co więcej, są solidne i trwałe. Warto jednak wybierać modele zabezpieczone preparatem antykorozyjnym.

Jaki grill do ogrodu?

Podstawą każdego majówkowego spotkania na świeżym powietrzu są grillowane potrawy. Aby były one smaczne, wymagają odpowiedniego przygotowania. Powodzenie przyjęcia zależy zatem w dużej mierze od tego, jaki grill wybierzemy. Opcji mamy wiele, w tym:

- grille na węgiel – proste konstrukcyjnie grille na węgiel o niewielkiej powierzchni można dostać już od kilkunastu złotych. Sprawdzą się one doskonale, jeśli zazwyczaj przygotowujemy potrawy dla małej liczby osób i mamy niewiele miejsca na przechowywanie sprzętu. Dla miłośników liczniejszych spotkań stworzono większe paleniska.

Zazwyczaj wyposażone są one w duże ruszty różnego rodzaju, pozwalające przygotować odmienne produkty, i pokrywę, która przede wszystkim skraca czas oczekiwania na potrawy oraz sprawia, że są one kruche i soczyste. Nowoczesne grille mają również termometr, który ułatwia kontrolowanie temperatury pieczenia bez otwierania pokrywy. Dla wielu osób to właśnie te grille pozwalają na przygotowanie najlepszych potraw.

- grille gazowe – zyskują coraz więcej wielbicieli, którzy przekonują, że smakołyki na nich przygotowane nie ustępują ani smakiem ani zapachem tym grillowanym na węglu. Dodatkowo podczas grillowania nie trzeba stale pilnować ognia. Żadnych trudności nie nastręcza również rozpalanie grilla. Ponadto, szybko się on nagrzewa, co skraca czas oczekiwania na potrawy.

Możemy również swobodnie regulować moc palników, dostosowując ją do wymagań konkretnych produktów. Do dyspozycji mamy również dodatkowy palnik, na którym możemy przygotować sos do potraw. Atutem grillów gazowych jest także łatwość w czyszczeniu. Nie trzeba bowiem usuwać popiołu ani niedopalonych węgli.

Z uwagi na to, iż konstrukcja grillów gazowych jest nieco bardziej skomplikowana są one droższe niż grille na węgiel. Ich wadą może być również waga. Zazwyczaj jednak mają postać szafki na kółkach, dzięki czemu możemy swobodnie zmieniać miejsce ich usytuowania.

- grille elektryczne – ich atutem jest to, iż mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Mając taki model, grillowane kiełbaski zjemy także zimą. Zazwyczaj grille elektryczne mają małe rozmiary. Sprawdzą się zatem w niewielkich ogrodach. Dodatkowo, są łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć ruszt szmatką lub gąbką nasączoną wodą i środkiem myjącym, aby odzyskały blask.

Pamiętać należy o tym, iż grille elektryczne wymagają podłączenia do źródła zasilania. Jeśli grillujemy na zewnątrz warto zadbać o to, aby gniazdo było zabezpieczone przed wilgocią. W przeciwnym razie może dojść do spięcia.

Materiał partnera zewnętrznego

Kategorie: Informacje,